7 Nis 2015

Perşembe Ve Cumartesi

 Kim ne derse desin seviyorum şu perşembe günlerini... Doğduğum günden midir nedir bilinmez, bir perşembeler bir de cumartesiler... Bir de güneş tepeden gülümsüyor ama yakmıyorsa o gün benimdir! Tam anlamıyla sahiplenirim o günleri. İşte böyle bir günlerde tam da şu anda yaptığım gibi bulduğum en seyirlik banka oturur, enerjik bir o kadar da huzurlu bir şarkı bulur, kulaklığı kulağıma takar, belki bir cümlecik belki 10 sayfa yazarım. Herkesin kendine göre küçük mutlulukları vardır. İşte benim mutluluklarımdan birisi de bu. Nasıl? Huzurlu değil mi?

Hayal edin şimdi. Benim yerimdesiniz ve önünüzde masmavi engin bir su birikintisi... Burnunuza inceden bir klor ve tuz kokusu geliyor. Tam şarkıdan sıkıldınız. Değiştirmeyi düşünüyorsunuz birde kulak kabartıyorsunuz ki arkanızdaki camiiden duru sesli bir hoca ezan okuyor. Mükemmel bir huzur değil mi? Yakınınızda kimse yok. Aklınızı kurcalayan en ufak dert yok. Kimse 'Kalk burada boş boş ne yapıyorsun?' demiyor. Dese bile kaç yazar? Siz tam şu an huzurun içindesiniz. Her gününüzün bu huzurla devam etmesi dileğiyle mutlulukla kalın...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarda argo ve benzeri kelimeler kullanmamaya dikkat ediniz.
Türkçenin imla kurallarına uymaya özen gösteriniz.
+18 içerikli yorumlar yapmayı aklınızdan geçirmeyiniz.
Facebook ve Twitter Türkçesiyle yazılmış; k ve v harfleri yerine q,w,x harfleri kullanılan yorumlar okunmadan silinecektir.