29 Oca 2015

Dilerim Ki Hiç Olmaz O Taa İçten Gülen Gözlerinde Yaş...

 Bu gün metrodayken müzik dinliyordum ve ayarı rastgele modunda unutmuşum. İlk önce Yüksek Sadakat Tünel çaldı. Ardından bir başka şarkı başladı daha farklı bir ritimle, kalın bir ses tonuyla çalmaya...
Bir kıvılcım düşer önce, büyür yavaş yavaş  
Bir bakarsın volkan olmuş, yanmışsın arkadaş  
Dolduramaz boşluğunu ne ana ne gardaş  
Bu en güzel, bu en sıcak duygudur arkadaş 

  Elbette ki ilk aklıma gelen oydu. Adını yada benim ona taktığım hitap sözcüğünü elbette ki söylemeyeceğim. Çünkü biliyorum okuyacak bu yazıyı. En ince ayrıntısına kadar ezberleyecek ve bana hiç çaktırmadan destek olmaya arkamda şeffaf ama dev gibi bir çınar gibi durmaya devam edecek, gözleri dolacak. Sonra içini derin bir merak kaplayacak, kıskançlık şalterleri atacak... Telefona sarılıp 'O geçen yazdığın yazıyı kime yazdın sen Sarı?! Ben miyim o?' diyecek. 'Yooo (!)... Anaokulundan bir arkadaşım.' diyeceğim o olduğunu bile bile. Muhtemelen o da biliyor kendisi olduğunu ama 'Ya değilsem?' korkusu onu kıskançlık şalterlerine sevk ediyor. Hadi itiraf edeyim onu böyle tatlı tatlı kıskandırmak çok eğlenceli. Hemde inanılmaz eğlenceli. Ufak çapta kızdırmak da... Ama bakın ufak çapta diyorum. Mikrometrelik bir çap bu... Zira daha fazlası tıpkı şarkıdaki gibi volkan oluyor.

 Son olarak aynı şarkının son kısmını da yazacağım. Bu yazıyı ise yalnızca o okusun diye yazdım. Okusun ve bir daha hiç mutsuz olmasın diye. Bu yazıyı yalnızca onun için yazdığımı bilsin, hep gülsün diye.

Evet arkadaş;kim olduğumu, ne olduğumu  
Nereden gelip, nereye gittiğimi sen öğrettin bana  
Elimden tutup, karanlıktan aydınlığa sen çıkardın  
Bana yürümeyi öğrettin yeniden  
El ele ve daima ileriye  
Bir gün.  
Bir gün birbirimizden ayrı düşsek bile  
Biliyorum, hiçbir zaman ayrı değil yollarımız  
Ve aynı yolda yürüdükçe  
Gün gelir ellerimiz yine dostça birleşir  
Ayrılsak bile kopamayız

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarda argo ve benzeri kelimeler kullanmamaya dikkat ediniz.
Türkçenin imla kurallarına uymaya özen gösteriniz.
+18 içerikli yorumlar yapmayı aklınızdan geçirmeyiniz.
Facebook ve Twitter Türkçesiyle yazılmış; k ve v harfleri yerine q,w,x harfleri kullanılan yorumlar okunmadan silinecektir.