23 Haz 2014

Ve LYS Biter!..

  Hala inanamıyorum! Kurtuldum sanırım 'Üniversite sınavı'ndan... Ama beni neden hala sınava tabii tutmak istediklerine emin değilim. Madem Türkiye'deki lise kontenjanıyla üniversite kontenjanı aynı, bizi böyle yarış atına çevirmeye ne hakları var? Amaaaaaan! Boş verin ben kurtuldum ya şu sınavdan iyi geçmiş, kötü geçmiş umurum değil! Sıradakiler düşünsün!

  Şuan evimin yaklaşık 1 yıldır uğramadığım köşesinde, balkondayım. Temiz hava ve 'dertsiz' olma özlemimi bitirecek yegane mekanda... Yanımda yaklaşık 4 ay önce aldığım, annemle büyük tartışmalar sonucunda bütün sınavlar bittikten sonra açmaya söz verdiğim yap-boz ve balkonun efil efil esen rüzgarıyla dost bir şekilde yazımı yazıyorum. Hayat budur işte! Ne zorunuz vardı da sizin benimle, beni böyle strese soktunuz?

  Bir kaç gün sonra Konya'dan yakın bir arkadaşım gelecek. Onunla bol bol havuzda yüzmeyi, jenga ve ps3 oynamayı,sinemaya gitmeyi ve lunaparkta canımızı çıkartırcasına eğlenmeyi, stres atmayı planlıyorum. Belli olmaz onu bizim eve getirip yap-boz da yaptırabilirim. Bayılır yap-boza. Tabii günün sonunda yap-bozun başından kalkabilirse eve gider.

  Birde yaz tatilim süresince gidemediğim filmleri izleyeceğim. Mesela Bir Küçük Eylül Meselesi... Gitmek için kendimi yırttığım ama bir türlü izin koparamayıp, YGS engeline takıldığım filmlerden biri. Onu izleyeceğim. Ayrıca daha Nuri Bilge Ceylan'ın göğüsümüzü kabartan Altın Palmiye Ödüllü Kış Uykusu filmi var. Cem Yılmaz'ın adını söylemekte ve yazmakta çok zorlandığım bu nedenle internet velinimetinden yararlandığım 'cm101mmxi fundamentals' adlı filmi var. Var da var anlayacağınız. Hepsini şu 3 aylık süreçte hatim etmeyi planlıyorum.

  Bütün bunları yaptıktan sonra yerli '1000 temel eser' içine girmeyen birçok kitabı da okumayı planlıyorum. Peki neden 1000 temel içindekiler olmasın istiyorum? Çünkü edebiyat dersi beni o 'meşhur' eserlerden bıktırdı. Geçen bir arkadaşımla bazı yazarlar neden müfredatta yok diye konuşuyorduk. (Tahmin edersiniz ki bizim sıklıkla takip ettiğimiz yazarlar) Ona Kadın Dediğin şiirini yolladım. Bana verdiği yanıt çok haklı diyebileceğim cinstendi. 'Sence edebiyat çalışmaktan kustuğum bir günde ben bunu okur muyum?' cidden kız çok çok çok (çok kelimesinin kifayetsiz kalacağı bir düzeyde çok) derecede haklıydı. Dolayısıyla cevap olarak 'Okumazsın ve okumamakta çok haklısın da' cümlesini kendisine ilettim.

  Ayrıca Müjdat Gezen Sanat Merkezine üye olup tiyatro eğitimi de almak istiyorum.
Şöyle bir baktım da yapacaklarım listesi fazlasıyla uzun. Zamanım ise 3 ay yani 92 gün (temmuz ve ağustos 31 çektiği için). Eyvah çok kısa! Hemen hazırlıklara başlamalıyım! Nerede benim bikini ve mayolarım? Aman güneş ve deniz gözlüklerimi unutmayayım!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarda argo ve benzeri kelimeler kullanmamaya dikkat ediniz.
Türkçenin imla kurallarına uymaya özen gösteriniz.
+18 içerikli yorumlar yapmayı aklınızdan geçirmeyiniz.
Facebook ve Twitter Türkçesiyle yazılmış; k ve v harfleri yerine q,w,x harfleri kullanılan yorumlar okunmadan silinecektir.