17 Haz 2014

Haydi Kepler Havaya!..

 Bu yazıyı aslında 13 Haziran akşamı, ayaklarım topuklu ayakkabıdan dolayı acırken yazmayı planlıyordum ancak sevgili modemimin bana yaptığı kötü sürpriz ile bu iş yaklaşık dört gün gecikti. Efendim ben artık bir mezunum! Yani artık MEB adlı bakanlıkla hiç bir bağlantım yok! Hafta içi sabah 07:00'de kaldıracak bir güçte yok, onun haricinde ne giyeceğime karışan, her sabah beni 'Bugün bir aksilik bulacağım bu kızda' ümidiyle tepeden tırnağa süzen 37 kişilik öğretmen kadrosu da yok. Onların tamamını geçtim artık ödev yok! Hocaların peşinde 'Hocam 50 yetiyor' diye not dilenmekte yok... Yok, yok, yok artık bütün olumsuzluklar yok ama bütün olumluluklar var! Artık sabah 10:00'a kadar uyumak var, sinemadır, tiyatrodur, sergidir bütün kültürel etkinlikleri kaçırmamak var. İstediğin her kitabı alıp, 'O kadar roman okuyacağına ders çalışsaydın alim olurdun' cümlesini dümdüz bir ses tonuyla 100 kere duymadan bir günde okumak var. Daha yazsam mı acaba var olanları?

 Evet artık bir mezunum! Ben bugünü yaklaşık 12-13 yıldır bekliyordum. O örgün eğitimden çıkacağım mükemmel günü... Peki nasıl başladı, nasıl bitti o nefis günüm?

 En başta sabahın köründe (09:00 da) uyandırıldım. Evet uyandırıldım anneannem sağ olsun(!) Sonra sıkı bir kahvaltının ardından kuaföre gittim. Genç bir gelinin düğün telaşına tanık oldum. Ayakkabısının altına 'Üniversite bittikten sonra' koşuluyla adımı yazdırdım. Ardından saçlarımı kıvır kıvır yaptırdıktan sonra eve elbisemi giymek için geldim. Hemen elbisemi giydikten sonra okuldan kep kiralayıp boy boy fotoğraf çektirdim. Bir miktarda çektim. Sonra diploma aldım. Eski öğretmenlerimi ziyaret edip, bir tanesinin ağlamasına sebep oldum. Daha sonra okulla vedalaşıp özgürlüğüme açılan okul kapısından büyük bir mutlulukla çıktım.

 O kapıdan çıktığımdan beri içimde hiç değişmeyen tek bir duygu var. Mutluluk! Evet hiç üzülmedim arkadaşlarımdan,öğretmenlerimden ayrılıyorum diye. Çünkü biliyorum ki asla onlardan ayrılmayacağım. Benden söz ediyoruz! 3 yaşında edindiği ilk arkadaşıyla bile görüşen benden! Kaçışları yok! Kurtulamazlar!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarda argo ve benzeri kelimeler kullanmamaya dikkat ediniz.
Türkçenin imla kurallarına uymaya özen gösteriniz.
+18 içerikli yorumlar yapmayı aklınızdan geçirmeyiniz.
Facebook ve Twitter Türkçesiyle yazılmış; k ve v harfleri yerine q,w,x harfleri kullanılan yorumlar okunmadan silinecektir.