28 Nis 2013

Ben Büyümeden Önce Yaşamak İstiyorum!

  Bazen gitmek istiyorum. Alıp başımı gitmek... Kaçmak,uzaklaşmak,deşarj olmak,dilediğim kadar bağırmak,bağırarak küfretmek istiyorum. İnsanlar her hatamda 'A-aaa!... Ayıp ama senin gibi güzel bir genç kıza bu yakışıyor mu?' demesinler istiyorum!... Ne genç kızı yaa!? Ben daha büyümedim ki ne gençliği!

  Ayrıca artık bu 'cici kız\terbiyeli kız' lafından kurtulmak, üzerimdeki o ağır yükü fırlatıp atmak istiyorum. Ben büyümeden önce yaşamak istiyorum! Bir günümü geleceğim ne olacak korkusu olmadan yaşamak istiyorum! Bir gün ya bir gün!... Çok mu? Acaba bu lanet olasıca sınavı hazırlayanlar 'Yazık ya çocuklara 4 seneleri şu 3 saatlik sınavla ölçülüyor.' diyorlar mı? Yok canım onların tuzu kuru tabii!... Allah aşkına siz benim ortaokulun başından beri ne çektiğimi biliyor musunuz? Bugün (saat 00:00 geçtiğine göre dün) misafirliğe gittik. Kadınların bana sorduğu ilk soru 'Üniversitede hangi bölümü düşünüyorsun?' Sanane abiciğim sanane! Ne malum kazanacağım? Dikkat kazanacağım diyorum çünkü ailem dahil herkes 'Sen hayatta kazanamazsın git ders çalış!' diyor. Ben ne yapıyorum? Bacak bacak üzerine atıp saatlerce telefonda dedikodu mu yapıyorum? Ya da 'Bir elimde cımbız bir elimde ayna umurumda mı dünya' mı diyorum? Ayrıca çalıştım da ne oldu? Sbs'de kendimi yırttım da ne oldu? Sıfır! Koca lanet olasıca sıfır!

  Edebiyattan 30 aldım ya 30!... En sevdiğim dersten, en sevdiğim hocadan koca bir 30!... 'Üzülme yaparsın'mış!.. Neyi yapacağım ben 70 alsam zor kurtuluyor! Ben annemin vereceği tepki yüzünden veli toplantısını söylemedim be! Gelip de tepeme iyice binecekler diye! Bir de derler ki 'Şu halinin kıymetini bil.' Gel değişelim hayatları, senin başında tüm çevren -ki buna en yakın arkadaşların, hadi onları geçtim 5 yaşındaki kuzenin çocuğu bile dahil- aynı şeyi desinler. Sende ağzını açama neden? Terbiyesizlik yaparım, kalp kırarım,'o bana bağırdı' der yine tepeme binerler boşuna tartışma...Peki ben ne oluyorum burada? Çöp tenekesi mi?Yoksa rahatça ezeceğiniz sinirinizi atacağınız hatta canını çıkaracağınız bir 'insancık' mı?

  Yaşamımız bu sınavla kurtulacakmış! Bir sor bakayım ben yaşamak istiyor muyum? Hayattan bezdirdiniz be nereden oldum 17? Ben çocukluğumu istiyorum! 6 yaşında kırmızı rugan ayakkabılarımı tekrar giymek, çikolata çalma heyecanının hayatımdaki tek heyecan olarak tekrar tekrar yaşamak istiyorum! Ben sevdiğim insanları geri istiyorum! İstemiyorum sizin sahte sevgilerinizi, o canımlı cicimli sahte tavsiyelerinizi! Küçükken her şey daha güzeldi. Yalnızca dizlerim kanadığında, düştüğümde, arkadaşlarım bana küstüğünde ağlardım ben! Saçma sapan bir sınava gireceğim korkusuyla hayatımda hiç ağlamadım. Peki şimdi ne yapıyorum? Lanet olasıca bir sınav yüzünden kaç gündür gizli gizli, zırıl zırıl ağlıyorum! İki gözüm iki şelale ağlıyorum! Hemde gecenin kör bir vaktinde! Neden? Kimse görmesin, hesap sormasın diye! Malum o da suç! Siz beni bile bu hale getirdiniz ya... Allah sizi islah etsin!...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarda argo ve benzeri kelimeler kullanmamaya dikkat ediniz.
Türkçenin imla kurallarına uymaya özen gösteriniz.
+18 içerikli yorumlar yapmayı aklınızdan geçirmeyiniz.
Facebook ve Twitter Türkçesiyle yazılmış; k ve v harfleri yerine q,w,x harfleri kullanılan yorumlar okunmadan silinecektir.